Sklolaminát - filon

Ceník ke stažení v PDF

FILON HOBBY - výborná kvalita, nízká cena a dlouhá tradice - na trh se vrací známé desky/role ze sklolaminátu, ovšem v mnohem kvalitnější podobě. Jde o vlnité desky nebo role z polyesterové pryskyřice, vyztužené extrémně pevným nylonovým vláknem. Materiál se vyrábí v rolích různé výšky (1 - 3m) s návinem cca 30m (řežeme podle potřeby). Typ profilu je vlna 76/18 a síla materiálu je cca 0,7mm. Pro jednoduchost montáže je vhodný na zastřešení přístřešků, pergol, zástěn proti stříkající vodě (uliční zábradlí ve městech). Velké možnosti využití jsou jako opláštění otevřených nezateplených budov. Role se umístí na střechu a rozvine se , čímž se vytvoří pruh střechy a nad něj se stejným postupem položí další pruh a postup se opakuje až do úplného zastřešení plochy. Na materiál  FILON poskytujeme záruku  5 let na nerozbitnost vlivem krupobití. Desky a role FILON odolávají teplotám na střeše až do 140oC.

FILON PROFI - je řada průsvitných vlnitých a trapézových prosvětlovacích desek ze sklolaminátu. Dodáváme v čiré barvě - matně průsvitná. Při pohledu i po hmatu vykazují "sametový efekt". V nabídce je široký sortiment prosvětlovacích desek FILON  v průmyslových typech profilů kompatibilních s plechy mnoha zahraničních i tuzemských značek např. s typy 207/35, 183/40, 250/50, 100/30, 130/30, 94/35, 200/40, 138/17, 333/39, 207/32  a další. Na materiál  FILON PROFI poskytujeme záruku  5 let na nerozbitnost vlivem krupobití.

TOPACO - jsou absolutně neprůhledné vlnité desky v síle 1,2mm / 1,5mm / 1,8mm dodávané v profilech 177/51 - Vltava A5 a 130/30 - Vltava B8. Základní sílou je 1,2mm (ostatní síly jsou na objednávku). Desky jsou vyrobeny ze sklolaminátu s přísadou plnidla a vyrábí se ve větší síle než běžné prosvětlovací desky FILON. Desky TOPACO  dodáváme ve dvou standardních barvách barvách - cihlově červeně (profil 130/30) a šedé (profil 177/51). Při odběru nad 500m2 je možné vyrobit i jiné barvy. Velice výhodná je jejich značná únosnost na zatížení sněhem a zejména jejich velká chemická odolnost. Dodávané shodné typy profilů umožňují u vybraných aplikací kombinovat neprůhledné desky TOPACO s prosvětlovacími deskami FILON a dosáhnout tak jednoduchým způsobem přírodního prosvětlení prostoru pod střechou. Neprůsvitné vlnité desky ze sklolaminátu TOPACO jsou ideálním materiálem pro zastřešení všech druhů objektů zejména v oblasti průmyslu a zemědělství. Na materiál  TOPACO poskytujeme záruku  10 let na nerozbitnost vlivem krupobití.

FILON OPAK - jsou skoro neprůhledné desky (prostup světla do 4%) ze standardního sklolaminátu obsahující barevný pigment. Desky dodáváme ve třech barvách červená, šedá a zelená v profilu 94/35. Desky FILON OPAK dodáváme v profilu, který je kompatibilní s některými bitumenovými* střešními krytinami. FILON OPAK má kvalitativně lepší parametry než bitumen*  a může nahrazovat tuto krytinu v mnoha aplikacích. Jedná se zejména o střechy, kde dochází k vyšším teplotám (sklolaminát odolá na rozdíl od bitumentu* teplotám až do 140oC). Desky FILON OPAK při vyšších teplotách neměknou ani nezapáchají. *(bitumen je papírová-celulózová hmota sycená směsí na bázi asfaltu). Na materiál  FILON OPAK poskytujeme záruku  5 let na nerozbitnost vlivem krupobití.

Desky FILON (neplatí pro role)  lze opatřit  ochrannou vrstvou MELINEX nebo GEL-COAT, které velmi výrazně prodlužují jejich životnost.

 

 
(c) 2009 PIZÚRPLAST